hidzama No Further a Mystery
hidzama No Further a Mystery
Blog Article
Tokom obe vrste čaša, vaš terapeut će staviti zapaljivu supstancu kao što je alkohol, bilje ili papir u šolju i zapaliti je. Dok se vatra gasi, stavljaju čašu naopako na vašu kožu.
Ovaj proces pomaže telu da se oslobodi nakupljenih toksina, što direktno utiče na poboljšanje funkcije organa i jačanje imunološkog sistema.
Kako ističe, s obzirom da se i konvencionalna i alternativna medicina oslanjaju na provjerenu medicinsku teoriju i praksu, u zadnje vrijeme se sve efikasne medicinske procedure svrstavaju i označavaju pojmom “integrativna medicina”.
Prema načinu izvođenja, spada u domen male hirurgije, prema zaključcima Prvog evropskog kongresa o hidžami.
Savjeti stručnjakinje Neugodna pojava koje se teško riješiti: Šta trebate učiniti kada imate začepljen nos
Nakon toga se čaša skine, a na tom mjestu se nekoliko puta tanko nareže koža oštrim predmetom kako bi izašla koncentrisana nečista krv. Potom se ponovo, dakle, na istom mjestu, priljepi ponovo čaša pod vakumom, koja sada nema ulogu vršenja koncentracije krvi, nego ovoga puta, već prije koncentrisanu nečistu krv na mjestu čaše, sada izbacuje iz organizma.
U Hrvatskoj hidžama (ventuza) nije definirana kao samostalna djelatnost u zdravstvu, niti kao postupak koji se provodi u sklopu drugih javnozdravstvenih djelatnosti.
Često sam imala bolove u ledjima, kao neki umor, na nagovor drugarice sam radila hidžamu. U prvom trenutku nisam htela jer sam se plašila krvi I bilo mi je jako strašno cela ta procedura.
Hidžama se izvodi zarezivanjem kože, sterilnim i jednokratnim instrumentarijem, te vakum sukcijom u određenim regijama.
Sa više od 16 godina iskustva u alternativnoj medicini, posvećeni smo pružanju vrhunske nege i personalizovanih terapija za svakog našeg klijenta.
Tretman hidžamom nije bolan, ali ne i apsolutno bezbolan. click here Jedino se prilikom zarezivanja kože osjeti peckanje.
Kao posudice za hidžamu su korišteni životinjski rogovi, zatim različite posudice u obliku šoljica koje su bile od bambusa, metala, kasnije od stakla, a u novije vrijeme i plastike. Vakum je u ranije vrijeme dobivan isisavanjem zraka iz životinjskoga roga čiji je široki kraj bio postavljen na kožu pacijenta.
Rezovi koji se izvode na koži ne smiju biti duboki, što znači da se vrši samo površinsko zarezivanje kože.Za njih također postoje određena pravila kako se izvode i nakon ovakvih rezova ne postoji mogućnost stvaranja ožiljka, a rana zarasta već u roku od par dana, a nakon 7 dana koža se vraća u svoje prvobitno stanje.
Međutim, u praksi, čini se, nije tako. U tom smislu ostaje neodgovoreno pitanje koje će možda zasluživati precizan odgovor u interesu sveukupne javnosti: Ko je uzeo sebi za pravo da ohrabruje laike da prakticiraju nesumnjivo medicinsku metodu na koju zdravstveni sistem još uvijek “gleda poprijeko”?